Aby rozliczyć się elektronicznie podatnik musi pobrać ze strony
Po wypełnieniu druku należy odpowiedzieć na pytanie systemu, czy chcemy wysłać PIT bez użycia kwalifikowanego podpisu elektronicznego. Jeśli odpowiemy twierdząco na to pytanie, system zażąda podania danych autoryzacyjnych – np. numeru NIP, PESEL czy kwoty przychodu za 2007 r. Elektroniczne zeznanie wypełniła już Agnieszka Witkowicz z redakcji Faktów ekonomicznych RMF FM. Posłuchaj jej relacji:
Z elektronicznego rozliczenia będzie mogło w tym roku jeszcze skorzystać kilka milionów podatników. Z danych Ministerstwa Finansów wynika, że w ubiegłym roku PIT-37 złożyło prawie 16 milionów podatników, ale około 40 proc. z nich zostawiło rozliczenie na kwiecień.