RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Piraci zaatakowali statek pod amerykańską banderą

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Piraci zaatakowali u wybrzeży Somalii statek handlowy pływający pod banderą Stanów Zjednoczonych. Jak jednak informuje sieć CNN, powołując się na niezidentyfikowanego przedstawiciela NATO, bandytom nie udało się wejść na pokład jednostki.

Statek, zidentyfikowany jako Liberty Sun, został zaatakowany z broni automatycznej i granatników. W trakcie napadu jednostka została poważnie uszkodzona. Nikt z załogi nie ucierpiał. Kapitan statku wezwał pomoc i jest obecnie eskortowany przez marynarkę wojenną USA - podano w oświadczeniu nowojorskiego armatora Liberty Maritime Corp.

Statek transportował żywność dla państw Rogu Afrykańskiego.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: atak statek

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: