RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Piraci uprowadzili japoński statek

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Somalijscy piraci uprowadzili japoński statek towarowy z 20-osobową załogą na pokładzie. Wszyscy członkowie załogi to obywatele Filipin.

Właściciel statku Izumi, pływającego pod panamską banderą, otrzymał sygnał o prawdopodobnym porwaniu przez piratów wczoraj po południu. Do zbadania sprawy wysłano duński okręt wojenny. Jednostka rano skontaktowała się z kapitanem japońskiego statku, który potwierdził piracki atak. Obecnie Izumi płynie w kierunku Somalii. Sytuację monitoruje francuski okręt wojenny.

Statek Izumi został zaatakowany w drodze z Singapuru do Mombasy w Kenii. Nie wiadomo, co przewoził.

Aktualnie somalijscy piraci przetrzymują 18 statków i 389 członków ich załóg.

Źródło: RMF24-PAP FB
Dalsza część artykułu pod materiałem video: