Noworoczny trening na krakowskim stadionie Cracovii to już piłkarska tradycja. Jednak tym razem jest to inauguracja szczególnego roku – 2006 r. to bowiem czas piłkarskich mistrzostw świata z udziałem Polaków.

Niemcy, Ekwador i Kostaryka - to rywale biało-czerwonych na przyszłorocznym mundialu w Niemczech. W Lipsku wszystkie 32 drużyny podzielono na osiem grup finałowych. czytaj więcej

Do pierwszego mundialowego meczu Polaków zostało 159 dni. W grupie zmierzymy się z Ekwadorem, Kostaryką i Niemcami. Celem piłkarzy jest awans do fazy pucharowej. - Mamy pół roku na udowodnienie swojej wartości - mówi Tomasz Frankowski.

Rumun Dan Petrescu poprowadzi od stycznia drużynę piłkarskiego mistrza Polski. Jutro Wisła ma podpisać kontrakt z byłym piłkarzem reprezentacji Rumunii. czytaj więcej

Odliczając miesiące do mistrzostw w Niemczech piłkarscy fani w kraju będą żyli walką o tytuł mistrza Polski. Do rundy wiosennej przygotowują się główni pretendenci – Wisła Kraków i Legia Warszawa. Obie drużyny uzupełniają szeregi: do Legii trafił Brazylijczyk Da Silva, Białą Gwiazdą pokieruje Rumun Petrescu. Wyniki tego starcia poznamy w maju – jeszcze przed mundialem.

Na razie szeroko otwarte zostało okno transferowe – nie tylko dla najbogatszych klubów.