RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Piłkarski poker przed wrocławskim sądem

Publikacja: Wtorek, 24 stycznia (09:56) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Przed wrocławskim sądem okręgowym stanęło czterech piłkarzy dolnośląskich drużyn: Zagłębia Lubin oraz Śląska i Polaru Wrocław. Prokuratura postawiła im zarzuty sprzedawania i kupowania meczów. To pierwszy w Polsce proces ws. korupcji w piłce nożnej. Piłkarze Polaru Wrocław nie przyznali się do winy.

Według prokuratury, byli gracze Polaru Wrocław, w zamian za sprzedanie meczu, przyjęli od grupy zawodników Zagłębia Lubin co najmniej 25 tys. złotych. Dwóm oskarżonym prokuratura zarzuciła także namawianie dwóch piłkarzy Tłoków Gorzyce do wręczenia im łapówki, w zamian za "odpuszczenie" meczu Polar-Tłoki. Cała sprawa to jeden z wątków afery związanej z korupcją wśród piłkarzy, sędziów i działaczy sportowych.

Źródło: brak
Dalsza część artykułu pod materiałem video: