RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Piłkarska reprezentacja Polski już po testach na obecność Covid-19

Publikacja: Środa, 2 września (08:37) Aktualizacja: Środa, 2 września (08:00)

Wszyscy piłkarze reprezentacji Polski oraz członkowie sztabu mieli negatywny wynik badań na obecność koronawirusa - powiedział rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski. Kadrowicze w Warszawie przygotowują się wyjazdowych meczów Ligi Narodów z Holandią oraz Bośnią i Hercegowiną.

"Wszyscy zawodnicy reprezentacji Polski oraz członkowie sztabu mieli negatywny wynik badań na obecność koronawirusa. Dziś test przejdzie Jacek Góralski, który wczoraj wieczorem przyjechał na zgrupowanie" - poinformował na Twitterze Kwiatkowski.

Testy reprezentacji przeprowadzono we wtorek, następne - w sobotę. Takie są wymogi UEFA.

We wrześniowych meczach reprezentacji nie zagra m.in. Robert Lewandowski. Obowiązki kapitana przejmie Kamil Glik.

Z Holendrami biało-czerwoni zmierzą się 4 września w Amsterdamie, a z Bośniakami trzy dni później w Zenicy.

Początek obu spotkań o godz. 20.45. Oprócz tych drużyn w grupie 1 najwyższej dywizji Ligi Narodów UEFA są też Włochy.

Źródło: RMF FM/PAP
Dalsza część artykułu pod materiałem video: