RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Pijany mężczyzna bez prawa jazdy przewoził dzieci bez fotelików

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Wyjątkowo nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany przez dolnośląska policję. Mieszkaniec Strzelina zwrócił uwagę funkcjonariuszy, bo przekroczył prędkość. Jak się później okazało, był również pijany. Badanie wykazało ponad 1,5 promila alkoholu, a to jeszcze nie był koniec jego przewinień.

W takim stanie mężczyzna przewoził w pojeździe trzy osoby- kobietę oraz dwoje dzieci. Na tylnym siedzeniu, zamiast w fotelikach ochronnych. Leżał miesięczny chłopiec oraz siedziała pięcioletnia dziewczynka. Ponadto, jak ustalili policjanci, mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem - opowiadała reporterowi RMF FM Magdalena Kruaze z dolnośląskiej policji. Posłuchaj:

Mężczyzna trafił do aresztu, grożą mu dwa lata więzienia.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: