RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Pijany kierowca zabił 2 rowerzystów

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Pijany kierowca potrącił troje rowerzystów koło Strawczynka w Świętokrzyskim. 13-letnia dziewczynka i młody mężczyzna zginęli na miejscu. Trzecia osoba (12-letnia dziewczynka) w stanie ciężkim trafiła do szpitala.

Do wypadku doszło wczoraj późnym wieczorem na drodze między Stawczykiem a Chełmcami w powiecie kieleckim. Na prostym odcinku drogi kierujący „maluchem” wpadł na rowerzystów, jadących w tym samym kierunku.

27-letni kierowca uciekł z miejsca wypadku. Przejechał około 3 kilometrów, wjechał w polną drogę i zasnął. Został zatrzymany przez patrol policji. Mężczyzna miał w wydychanym powietrzu prawie 2 promile alkoholu. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: