Kierowca zjechał na przeciwny pas ruchu i wjechał w trzy rowerzystki. Jedna z nich niestety zginęła na miejscu, pozostałym nie stało się nic poważnego - jedna została zepchnięta z drogi, a inna tylko otarła się o samochód - relacjonował przebieg wypadku rzecznik opolskiej policji nadkomisarz Maciej Milewski.
Mężczyzna, kiedy wytrzeźwieje, usłyszy zarzuty spowodowania po pijanemu wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczki z miejsca tragedii. Grozi mu do 12 lat więzienia.