RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Pijany kierowca śmiertlenie potrącił rowerzystkę

Publikacja: Wtorek, 3 marca (12:07) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Pijany kierowca potrącił trzy rowerzystki w Wierzbicy Górnej niedaleko Kluczborka na Opolszczyźnie. Zginęła 40-letnia kobieta. 27-latek uciekł z miejsca wypadku, ale wkrótce potem został zatrzymany przez policję. Miał blisko trzy promile alkoholu w organizmie.

Kierowca zjechał na przeciwny pas ruchu i wjechał w trzy rowerzystki. Jedna z nich niestety zginęła na miejscu, pozostałym nie stało się nic poważnego - jedna została zepchnięta z drogi, a inna tylko otarła się o samochód - relacjonował przebieg wypadku rzecznik opolskiej policji nadkomisarz Maciej Milewski.

Mężczyzna, kiedy wytrzeźwieje, usłyszy zarzuty spowodowania po pijanemu wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczki z miejsca tragedii. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: