RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Pierwsze Damy zwiedziły ruiny w L'Aquili

Publikacja: Czwartek, 9 lipca (14:22) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Żony prezydentów i premierów, którzy spotkali się na szczycie G8 we włoskiej L'Aquili, zwiedzały dziś zniszczone w kwietniowym trzęsieniu ziemi centrum miasta. Ich wizytę oprotestowały miejscowe kobiety, pozbawione dachu nad głową.

Pierwsze Damy zobaczyły ruiny - symbole kataklizmu w towarzystwie dwóch reprezentantek rządu Silvio Berlusconiego - minister oświaty Mariastelli Gelmini i minister ds. równouprawnienia Mary Carfagny.

Przed siedzibą władz regionu w L'Aquili pikietę zorganizowało kilkadziesiąt kobiet z miasteczek namiotowych. Trzymały one transparenty z hasłem: "the last lady", by - jak wyjaśniły - zwrócić uwagę opinii publicznej oraz Pierwszych Dam na swoją sytuację i warunki życia w namiotach.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: