Na razie atmosfera jest spokojna, choć ożywiona. Mimo iż pielęgniarki odeszły od łóżek pacjentów, nie pozostawiły ich bez pomocy. Na poszczególnych oddziałach jest minimalna, konieczna do zapewnienia opieki, obsada.
Pielęgniarki z łódzkiego Centrum Zdrowia Matki Polki rozpoczęły negocjacje z dyrekcją szpitala. Informacja przyszła tuż po tym, jak przewodnicząca związku zawodowego - Alicja Miszkiewicz - ogłosiła, że strajk jest legalny, mimo że dyrekcja nie uprzedziła kierowników klinik o planowanym na dziś proteście.