RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Pięcioraczki z Kielc

Autor: Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Julia, Maja, Róża, Jagoda i Oliwia - takie imiona dostaną siostry-pięcioraczki, które przyszły na świat w szpitalu uniwersyteckim w Krakowie. Rodzicami jest małżeństwo z Kielc. Dzieci urodziły się w 27. tygodniu ciąży. Jak informują lekarze, ich stan jest dobry. Dziewczynki ważą w granicach 800 gramów.

Mama pięcioraczków Paulina Szymkiewicz z Kielc ma 25 lat i była to jej pierwsza ciąża. Pod stałą opieką lekarzy była od 18. tygodnia ciąży.

Dziewczynkom na świat pomógł przyjść ordynator oddziału położniczego Leszek Kołodziejski. Każdym dzieckiem po urodzeniu zajmował się osobny lekarz pediatra i pielęgniarka. Niemowlęta trafiły do inkubatorów.

Tagi: szpital Kielce

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: