RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Pięć lat była zamknięta z psami i kotami

Publikacja: Środa, 27 maja (13:32) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Rosyjska milicja z Czity na Syberii znalazła pięcioletnią dziewczynkę, która przez całe życie mieszkała zamknięta w mieszkaniu w towarzystwie psów i kotów. Dziecko nie potrafi mówić, zachowuje się niczym pies.

Dziewczynka o imieniu Natasza naśladuje wiele zachowań zwierząt, z którymi się chowała, między innymi reaguje szczekaniem i skakaniem na drzwi. Mimo swego prawdziwego wieku wygląda zaledwie na dwa lata. Mieszkanie, w którym ją trzymano, nie miało wody, ogrzewania ani kanalizacji. Dziecko nie było myte i miało na sobie bardzo brudne ubranie.

Natasza jest teraz w sierocińcu pod opieką psychologów. Jej matka została przesłuchana, ojca jeszcze nie odnaleziono. Agencja Reutera przypomina, że wychowywane w podobnych warunkach dzieci nawiązują zazwyczaj silne więzy ze zwierzętami, wśród których żyją. Przeżywają ogromną traumę przy przejściu do normalnych kontaktów z ludźmi.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: