Z informacji gazety wynika, że rozważa się m.in. połączenie siedmiu firm - które w ubiegłym roku osiągnęły z wydobycia ropy i gazu 1,7 mld zł przychodów i 101 mln zł zysku netto - w dwa podmioty.
Kierownictwo PGNiG przymierza się też do wyprzedaży zbędnego majątku. Grupę mogłaby opuścić np. Geovita, firma posiadająca sieć jedenastu ośrodków wypoczynkowych, oraz Gazobudowa, zajmująca się budową gazociągów przesyłowych.