RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Peru stawia... na motyle

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Peru stawia na nowe dobra eksportowe - motyle. Handel owadami ruszy już w kwietniu. Część najpiękniejszych i najrzadszych okazów trafi do Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Japonii.

Sprzedaż będzie obejmować zarówno okazy żywe, jak i spreparowane. W zależności od rozmiaru, koloru i gatunku za każdy okaz trzeba będzie zapłacić od 3 do 5 dolarów.

Peru ma szanse stać się prawdziwą światową potęgą w handlu motylami. Występuje tam największa różnorodność tych owadów na świecie - jest ich tam ponad 3500 gatunków.

Źródło: brak

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: