RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Pentagon nie wyśle do Iraku 3,5 tysiąca żołnierzy

Publikacja: Niedziela, 18 października (21:36) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Pentagon rezygnuje z wysłania do Iraku brygady złożonej z 3500 żołnierzy. Pozwoli to na ewentualne użycie tej jednostki do wzmocnienia sił amerykańskich w Afganistanie. Departament Obrony podkreślił, że poprawa stanu bezpieczeństwa w Iraku sprawiła, że dowództwo postanowiło nie wysyłać brygady, która miała zastąpić jednostkę powracającą z Iraku.

Decyzja "jest następstwem stałej poprawy skuteczności irackich sił bezpieczeństwa w wykonywaniu zadania ochrony instytucji i obywateli swego kraju" - stwierdza komunikat Pentagonu.

W tej chwili Stany Zjednoczone mają w Afganistanie 65 000 żołnierzy, tj. jest więcej niż kiedykolwiek od początku wojny przed ośmiu laty.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: