RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Parkingowy absurd w Toruniu

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Toruń jest miastem wolnym od parkomatów, tutejsi kierowcy mają zamiast tego kupować karty parkingowe - problem tylko gdzie. Jak przekonał się reporter RMF Witold Odrobina, można je nabyć tylko u wynajętego przez miasto człowieka w żółtej kamizelce.

Jeżeli już uda się odnaleźć sprzedającego karty, trzeba słono płacić za miejsce parkingowe. Stawka rośnie z każdą godziną – chodzi bowiem o to, by kierowcy nie blokowali zbyt długo parkingu. A za brak karty trzeba zapłacić 50 złotych.

Jednak kierowcy mają wiele do zarzucenia organizacji parkingów w tym mieście. - Nikt z tym nic nie robi. Jest mało miejsca, nie można się normalnie poruszać - narzekają kierowcy.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: