RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Paraolimpiada: Męska drużyna tenisistów stołowych z brązowym medalem!

Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (12:00)

​Patryk Chojnowski, Piotr Grudzień i Marcin Skrzynecki wywalczyli brązowy medal igrzysk paraolimpijskich w Rio de Janeiro w drużynowej rywalizacji tenisistów stołowych. Wcześniej tytuł mistrzowski wywalczyły w tej konkurencji kobiety.

Chojnowski (Klub Sportowy Inwalidów Start Szczecin), Grudzień i Skrzynecki (obaj Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne Start Zielona Góra) wywalczyli dla Polski 12. brązowy medal, a 39. w ogóle. Biało-czerwoni mają też dziewięć złotych i 18 srebrnych krążków. Przed czterema laty w Londynie zdobyli 36 medali, ale 14 z nich było z najcenniejszego kruszcu.

W sobotę Polacy pokonali w meczu o brąz reprezentantów Francji 2:0. W czwartkowym półfinale ulegli 1:2 Hiszpanom, którzy ostatecznie zdobyli srebro. Mistrzami zostali Chińczycy.

Wcześniej Natalia Partyka, Karolina Pęk i Katarzyna Marszał wygrały drużynową rywalizację kobiet, pokonując w finale Chinki 2:1.

(az)

Źródło: PAP
Dalsza część artykułu pod materiałem video: