Papieski trybunał skończy pracę 1 kwietnia
Publikacja: Piątek, 10 lutego (16:08)
Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)
Trybunał rogatoryjny prowadzący w Polsce proces beatyfikacyjny papieża Jana Pawła II zakończy pracę 1 kwietnia – poinformował biskup Tadeusz Pieronek. Do tego czasu trybunał powinien przesłuchać wszystkich świadków świętości papieża-Polaka.
Biskup Pieronek podkreślił, że nawet po zamknięciu prac członkowie trybunału będą zobowiązani do zachowania w tajemnicy, kim byli świadkowie i co powiedzieli.
Podczas ostatniej sesji, która planowana jest w wigilię I rocznicy śmierci Jana Pawła II, akta z zeznaniami świadków zostaną zapieczętowane i wysłane do Watykanu.