Wystarczyło polskie prawo jazdy, za wyjątkiem Egiptu, gdzie są bardzo surowe przepisy – trzeba mieć tablice rejestracyjne, ubezpieczenie - powiedział RMF FM Dominik Stokłosa.
Używaliśmy miejscowego paliwa. Poruszaliśmy się całkowicie bez zaplecza paliwowego - zaznaczyła Jolanta Czupik.
Jolanta i Dominik wyruszyli z Krakowa w ekstremalną podróż 18 stycznia 2007 r. samochodem Fiat Panda Cross 1.3 Multijet. W czasie podróży małym autkiem przemierzyli m.in. Egipt, Etiopię, Sudan, Jordanię, Republikę Południowej Afryki, Angolę, Zimbabwe, Mozambik, Tanzanię i Ugandę.