Rząd na razie nie ma pomysłu jak rozwiązać ten problem. Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad zamierza rozpisać przetarg, który wyłoni firmy, które wybudują stacje benzynowe. Drogowcy nie mają jednak żadnych konkretnych planów.
O tym, jak bardzo konieczna jest na tym 190-kilometrowym odcinku A4 stacja benzynowa, przekonało się wielu kierowców. Stacja benzynowa? Jedna jest we Wrocławiu, a następna gdzieś koło Gliwic - mówi jeden z niezadowolonych kierowców.
Sytuacja na tym fragmencie autostrady A4 szybko się nie zmieni. Rozpisanie i rozstrzygnięcie przetargu potrwa bowiem co najmniej rok. Budowa stacji zajmie kolejne pół roku.