RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Pachnąca holenderska kolej

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Holenderska kolej chciała urozmaicić swoim klientom podróż; na dworcach - tak na lepsze samopoczucie - rozpylane były przyjemne zapachy. Eksperyment jednak się nie powiódł.

Na jednym z dworców we wschodniej Holandii od kilku miesięcy pachniało - raz wanilią, innym razem lawendą. W czasie świąt dookoła unosił się zapach zielonej choinki czy pieczonego ciasta.

Kilka dni temu lokalne media doniosły jednak, że coraz więcej pasażerów zaczęło skarżyć się na alergię. Zaprotestowali także ekolodzy. Dlatego też eksperyment czasowo przerwano. Ale holenderska kolej nie rezygnuje i zapowiada, że w przyszłości będzie rozpylała tylko naturalne olejki.

Źródło: brak

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: