RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Oscypek wkrótce tylko podhalański?

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Podhale będzie miało wyłączność na oscypka. Jeśli przez najbliższe sześć miesięcy nie będzie protestów, polski oscypek zostanie zarejestrowany w Unii Europejskiej w kategorii tzw. chronionych oznaczeń geograficznych.

W ciągu najbliższych dni wniosek o ochronie oscypka zostanie umieszczony na stronie internetowej Komisji i wszyscy będą mogli w tej sprawie zgłaszać komentarze. Jeśli w ciągu pół roku nie pojawią się protesty od innych producentów, polski góralski ser będzie mógł być produkowany pod nazwą oscypek tylko według ściśle określonej receptury i na określonym obszarze.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: