RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Ortopeda z Opola brał łapówki?

Publikacja: Czwartek, 8 marca (20:12) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

49-letni ortopeda, pracownik Wojewódzkiego Centrum Medycznego w Opolu jest podejrzany o przyjmowanie łapówek.

Policja wie już o sześciu osobach, które wręczyły lekarzowi pieniądze w zamian za wystawienie zwolnień lekarskich. Ortopeda miał też brać pieniądze za przyśpieszenie zabiegu operacyjnego.

Lekarz za jeden dzień zwolnienia miał brać 10 zł, a za przyspieszenie zabiegu 500 złotych – powiedział dziennikarzom rzecznik opolskiej policji kom. Maciej Milewski.

Policja w Opolu apeluje do wszystkich pacjentów o informowanie o przypadkach żądania lub wręczania korzyści majątkowych przez lekarzy. Przypomina, że zgłoszenie takiego zdarzenia nie powoduje odpowiedzialności karnej.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: