Ortiz zdetronizował Berto w walce o tytuł mistrza świata WBC
Publikacja: Niedziela, 17 kwietnia (09:22)
Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)
Amerykański bokser Victor Ortiz zdetronizował mistrza świata organizacji WBC - rodaka Andre Berto. Pokonał go w kasynie Foxwoods Resort w Mashantucket, w stanie Connecticut, na punkty jednogłośną decyzją sędziów (114-111, 114-112, 115-110).
24-letni Ortiz zwyciężył po raz 29. w karierze (22 razy wygrywał przez nokaut), w której poniósł dwie porażki i dwukrotnie remisował.
Natomiast starszy o trzy lata Berto, który posiadał pas mistrzowski od czerwca 2008 roku, ma w dorobku 27 wygranych pojedynków (22 przed czasem), a przegrał po raz pierwszy.