RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Orlen chce terminalu w Kłajpedzie

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Polski koncern naftowy PKN Orlen, nowy właściciel rafinerii w Możejkach na Litwie, rozważa kupno terminalu naftowego w porcie w Kłajpedzie – pisze litewski dziennik "Lietuvos Rytas".

Zdaniem dziennika, Polacy chcieliby połączyć terminal z rafinerią ropociągiem. Potwierdził to wiceminister gospodarki w Wilnie Vytautas Nauduzas. Wg niego, Orlen chce co najmniej przejęcia pakietu kontrolnego terminalu.

To wstępne negocjacje. Ale nie myślę, że rząd zgodziłby się na sprzedaż strategicznej kompani - mówi. Dziennik dodaje, że PKN Orlen oprócz budowy ropociągu, zamierza też zbudować dodatkowe zbiorniki w rafinerii w Możejkach i terminal naftowy w Butyndze.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: