RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Ordery dla Gwiazdy i Walentynowicz

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

W święto 3 Maja współtwórcy związku Solidarność: Andrzej Gwiazda i Anna Walentynowicz dostali od prezydenta najwyższe państwowe odznaczenie: Order Orła Białego. Trzecia Rzeczpospolita pozostawiła ich na marginesie.

Gwiazda i Walentynowicz przez lata krytykowali porozumienia Okrągłego Stołu i politykę po 1989 roku. Lecha Wałęsę zaś, mimo oczyszczających wyroków, oskarżali o współpracę z SB.

Dziś order Orła Białego otrzymał także arcybiskup Ignacy Tokarczuk.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: