RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Opozycja odcina się od prac nad ordynacją

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Opozycja nie weźmie udziału w pracach nad projektem zmian w ordynacji samorządowej – kluby PO, SLD i PSL zbojkotowały posiedzenie sejmowej komisji zajmującej się samorządami. Późnym wieczorem odbyło się 2. czytanie korzystnego dla koalicji projektu.

Bojkot prac nad ordynacją ma być formą protestu opozycji przeciwko trybowi prac nad zmianami. Chodzi m.in. o odwołanie przez koalicję wysłuchania publicznego. Głosowanie nad poprawkami odbędzie się prawdopodobnie jeszcze dziś rano.

Nowelizacja ordynacji umożliwi tworzenie bloków przez ugrupowania startujące w wyborach samorządowych. Komitety wyborcze będą mogły zawierać umowy o wspólnym podziale mandatów.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: