RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Opolskie: Strażak – seryjnym podpalaczem

Publikacja: Piątek, 16 września (17:54) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Policja zatrzymała strażaka-ochotnika z Dobrzenia Wielkiego koło Opola, który okazał się seryjnym podpalaczem. 18-latek wielokrotnie podpalał lasy i trawę. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat więzienia.

Zatrzymany strażak tłumaczył policji, że lubił brać udział w gaszeniu pożarów, a niestety – według niego – takie akcje zdarzały się zbyt rzadko. Nastolatek jest sprawcą serii podpaleń na Opolszczyźnie, która miała miejsce w marcu i kwietniu.

Straty materialne oszacowano na dziesiątki tysięcy złotych. Na szczęście, nikt przez "zabawę" nastolatka z ogniem nie ucierpiał.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: