RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Opłata za autostradę w euro, ale tylko w banknotach

Publikacja: Wtorek, 9 maja (19:14) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Za przejazd autostradą małopolską możemy wprawdzie płacić w euro, pod warunkiem jednak, że będą to banknoty. Dyskryminację bilonu centrum zarządzania autostradą tłumaczy, że banki wymagają wysokich prowizji od takich wpływów.

Problem w tym, że jeśli płacimy np. banknotem o nominale 50 euro, resztę dostaniemy w złotówkach po mało atrakcyjnym kursie. Rozporządzenie ministra finansów pozwala na płacenie w euro, ale ten sam dokument nie precyzuje po jakim kursie przeliczać i tak trwa wolna amerykanka.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: