RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Operator koparki zginął w kopalni Lubin

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Mężczyzna został przygnieciony łyżką koparki i w wyniku doznanych obrażeń zmarł. Do wypadku doszło około 700 metrów pod ziemią, w miejscu, w którym górnicy przekazują sobie maszyny. Okoliczności bada komisja Wyższego Urzędu Górniczego.

To drugi w tym roku śmiertelny wypadek w w oddziałach KGHM Polska Miedź. Pierwszy miał miejsce pod koniec marca. Wówczas w wyniku silnego tąpnięcia w kopalni Zakładów Górniczych Rudna w Polkowicach w województwie dolnośląskim zginął jeden górnik, a trzech zostało lekko rannych.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: