RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

ONZ: W Afryce mieszka miliard ludzi

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Liczba mieszkańców Afryki przekroczyła miliard – poinformował Fundusz Ludnościowy Narodów Zjednoczonych. Cytowana przez BBC dyrektor wykonawcza organizacji Thoraya Obeid stwierdziła, że w ciągu ostatnich 27 lat populacja na tym kontynencie wzrosła dwukrotnie.

Kraje Afryki szybko rosną, (…) gdyż mieszka tam duża liczba kobiet bez dostępu do /metod – przy. RMF FM/ planowania rodziny - stwierdziła. To stanowi afrykański fenomen: duży wzrost populacji i duża liczba młodych ludzi w populacji - zaznaczyła.

W najnowszym raporcie „O stanie świata” Fundusz Ludnościowy Narodów Zjednoczonych podał, że obecnie Ziemię zamieszkuje 6,8 mld ludzi. Organizacja szacuje, że ludność Afryki w 2050 r. sięgnie 1,9 mld osób.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: