RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Olsztyńscy policjanci: Zza biurek, na ulice

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Komendant policji w Olsztynie stwierdził, że policjanci nie powinni mieć siedzącej pracy. Wyciągnął więc funkcjonariuszy zza biurek i skierował na patrole.

Zlikwidowane zostały dwa komisariaty i zredukowano kilkanaście kierowniczych stanowisk. Wyciągnięcie policjantów zza biurek oznacza, że będzie ich więcej na ulicach – mówi Krzysztof Świtkowski, komendant olsztyńskiej policji. Dzięki tej reorganizacji na olsztyńskich ulicach pojawi się ponad 30 nowych policjantów. Jak się więc okazuje, do papierkowej roboty nie potrzeba aż tylu funkcjonariuszy...

Źródło: RMF24-Internet RMF

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: