Cmentarz przy w Dywitach
Kierowcy jadący w kierunku największej olsztyńskiej nekropolii muszą pamiętać, że ulica Wadąska od skrzyżowania z aleją Wojska Polskiego będzie w okresie Wszystkich Świętych drogą jednokierunkową aż do Kieźlin. Tylko od strony al. Wojska Polskiego będzie można dojechać własnym autem aż pod cmentarz. Od strony ul. Jagiellońskiej będzie można dojechać tylko do Kieźlin. Tu trzeba zostawić samochody. Dojazd do cmentarza od tej strony będzie możliwy wyłącznie środkami komunikacji miejskiej (szczegóły na stronach MPK i ZKM). UWAGA! Na odcinku ul. Wadąskiej od pętli autobusowej przy cmentarzu do Kieźlin będzie ruch dwukierunkowy, ale tylko dla komunikacji miejskiej, taksówek i rowerów. Wszystkie kursy do cmentarza w Dywitach są traktowane jako przejazd w granicach Olsztyna, tak więc obowiązują wszystkie bilety jednorazowe (2,90 zł i 1,45 zł), sieciowe oraz ulgi i uprawnienia jak w mieście. Tylko w przypadku linii 17 i kursów realizowanych do Dywit należy pamiętać o skasowaniu biletu gminnego (4 zł - normalny i 2 zł - ulgowy).
Cmentarz przy ul. Poprzecznej
Do cmentarza przy ulicy Poprzecznej będzie można dojechać ulicą Marii Zientary-Malewskiej i od ulicy Borowej. Zientary-Malewskiej od skrzyżowania z ul. Cichą do skrzyżowania z ul. Poprzeczną będzie drogą jednokierunkową (możliwość przejazdu wyłącznie w kierunku do Poprzecznej). Cicha będzie wyłączona z ruchu. Ulicą będą mogły poruszać się jedynie osoby mieszkające przy tej ulicy, autobusy MPK, taksówki i służby miejskie. Jednokierunkowa będzie również ul. Poprzeczna (możliwy przejazd od Zientary-Malewskiej do Jagiellońskiej). Ulica A. Erdmanowej będzie udostępniona wyłącznie pieszym. Tam też będą ustawione stoiska ze zniczami. Inny dojazd do cmentarza będzie możliwy od strony północnej od ul. Borowej. Będzie ona jednokierunkowa. Na skrzyżowaniu z ul. Erdmanowej trzeba będzie skręcić w lewo w stronę ul. Wiosennej.