RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Okupacja lubelskiego NFZ

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Ponad setka pielęgniarek i położnych wspieranych przez starostów, dyrektorów szpitali, kolejarzy i górników okupuje od rana lubelski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia.

Tym razem nie chodzi o podwyżki, ale o tzw. algorytm, czyli podział pieniędzy z NFZ na poszczególne województwa.

Sejm zmienił ustawę na niekorzyść biednych regionów - dziś będzie nad nią debatować senacka komisja zdrowia. Przed siedzibą NFZ w Lublinie był reporter RMF FM Krzysztof Kot. Posłuchaj:

Delegacja protestujących zażądała przyjazdu wojewody i marszałka województwa. Chcą, by do walki o utrzymanie obecnego podziału pieniędzy włączyły się także władze.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: