Ostatniej doby na Wisłoku, Wisłoce, Sanie i ich dopływach poziom wód jest niższy niż stany ostrzegawcze. Stany ostrzegawcze przekroczone są jedynie na trzech wodowskazach na Wiśle - powiedział Wojciech Czanerle z WCZK. Dodał, że wszędzie notowano tendencje spadkowe.
Na Podkarpaciu stan alarmowy obowiązywał w Tarnobrzegu. Natomiast pogotowie przeciwpowodziowe w gminach Baranów Sandomierski i Gorzyce w pow. tarnobrzeskim oraz gminie Radomyśl nad Sanem w pow. stalowowolskim.