W najbliższą sobotę Twoje Miasto rezerwuje swój czas dla Lublina. To tam nasza radiowo-telewizyjna ekipa zawita już o poranku. Na antenie RMF FM i TVP Info opowiemy Wam o najpiękniejszych stronach miasta. Mamy nadzieję, że Was nie zabraknie. Jeśli nie w tę sobotę, to w kolejną... A jak najlepiej dotrzeć do Lublina?


Samochód? Pociąg? Samolot?

W podróż do Lublina najlepiej wybrać się pociągiem. Dlaczego?

Wybierając samochód trzeba mieć na względzie - pisze Tomasz Żółciak w przewodniku po Lublinie w czwartkowym wydaniu Dziennika Gazety Prawnej - że droga nie należy do najlepszych, a po drodze natrafimy na spory ruch tirów. Od strony Warszawy można wybrać trasę S17, która tylko fragmentami przypomina  ekspresówkę z prawdziwego zdarzenia.

Odcinek Warszawa Lublin o długości 165 km powinniśmy pokonać mniej więcej w 2 godziny i 40 minut.

Alternatywą jest znacznie dłuższa droga ( w sumie 211 kilometrów) S7 w kierunku Radomia. Niestety, miasto jest obecnie rozkopane i nietrudno zgubić się na rozjazdach. Stamtąd trzeba kierować się na Puławy do wspomnianej drogi S12.

Jeśli wybieracie się do Lublina od strony Krakowa, najprościej skorzystać z autostrady A4 do Rzeszowa, a następnie odbić się na S19. Pokonanie 170 km zajmie nam jednak nie mniej niż 3 godziny.

Może więc samolot? Pewnie ze względu na koszty, wielu taką możliwość odrzuci. Bo to podróż dla tych z grubszym portfelem. Z Gdańska bilet dla jednej osoby to koszt prawie 80 złotych. W sierpniu za przelot Gdańsk-Lubin zapłacimy nawet 1,8 tys. złotych.

Dlatego między innymi z tych powodów najlepiej wybrać pociąg. Z Warszawy można się dostać nawet w 2 godziny, a ceny biletów zaczynają się od 37 złotych w drugiej klasie.

A czym poruszać się już po samym Lublinie? Warto skorzystać i przejechać się trolejbusem. Lublin to jedno z nielicznych miast w Polsce, gdzie jeszcze kursują takie pojazdy. Spotkacie je jeszcze w Gdyni i Tychach.

O innych atrakcjach Lublina i okolicznych miejscowości przeczytacie w czwartkowym wydaniu "Dziennika Gazety Prawnej".

Uważnie słuchajcie Faktów RMF FM, oglądajcie TVP Info i śledźcie nasz profil na Facebooku!  Dzielcie się z nami swoimi wrażeniami, zdjęciami.

Zgłoście nam także Wasze miasto. Na wpisy czekamy TUTAJ.

Dziennik Gazeta Prawna/ RMF FM