RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

"Odszkodowanie" za szczyt G8

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Władze Meklemburgii-Pomorza Zaodrzańskiego zaprosiły mieszkańców nadbałtyckiej miejscowości Heiligendamm na wspólnego grilla, by podziękować im za gościnność okazaną uczestnikom niedawnego szczytu G8 i przeprosić za wiele uciążliwości.

Premier tego kraju związkowego Harald Ringstorff (SPD) i minister spraw wewnętrznych Lorenz Caffier (CDU) będą w sobotę grillować z niespełna 300 mieszkańcami Heiligendamm.

Kiełbaski i karkówka mają być podziękowaniem i "odszkodowaniem" za ogrodzenie, które odcięło Heiligendamm od reszty świata, a także za liczne uciążliwe kontrole.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: