RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Odstrzał wilków w Bieszczadach

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

2 wilki zastrzelono w Bieszczadach. Myśliwi dostali od ministra środowiska zgodę na odstrzał 4 drapieżników. Wilki wyrządziły tam bowiem poważne szkody – zagryzionych zostało kilkaset zwierząt gospodarskich.

Minister zgodził się na zastrzelenie czterech wilków na terenie gmin: Czarna, Lutowiska, Ustrzyki Dolne. Jednak odstrzał może się odbywać tylko poza lasem, a dokonać go mogą tylko wyznaczeni myśliwi.

Na Podkarpaciu żyje około 400 wilków. Tylko w ubiegłym roku wyrządziły one szkody na łączną sumę prawie 200 tysięcy złotych.

Źródło: RMF24/PAP

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: