Dzieci i rodzice znają problem, ale tylko w teorii: - Kiedyś miałem taki znaczek odblaskowy, ale gdzieś się zgubił - mówi kilkuletni chłopiec.
Brak odblasków powoduje, że idące poboczem dzieci są bardzo słabo widoczne dla kierowców samochodów. - W ostatniej chwili można je zauważyć - mówi jeden z kierowców.
Warto zaznaczyć, że opiekunowie dziecka, które nie posiada odblasków, łamią prawo o ruchu drogowym. Posłuchaj relacji krakowskiego reportera RMF Witolda Odrobiny:
Niestety sporadyczne akcje rozdawania elementów odblaskowych nie wiele pomagają – widać to w tragicznych statystykach wypadków z udziałem najmłodszych.