RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Od nowego roku trudniej o specjalistyczne badanie

Publikacja: Wtorek, 29 grudnia (07:11) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Zgodnie z nowymi wytycznymi Narodowego Funduszu Zdrowia skierowania na najdroższą diagnostykę będą mogli wystawiać wyłącznie specjaliści, a nie jak do tej pory lekarze rodzinni – alarmuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Medycy podstawowej opieki zdrowotnej będą mogli kierować nad tylko na badania endoskopowe przewodu pokarmowego, a także morfologię, EKG w spoczynku, USG jamy brzusznej, czy zdjęcia rentgenowskie. We wszystkich innych przypadkach po skierowanie trzeba będzie udać się do specjalisty. Zgodnie z decyzją prezesa NFZ, skierowania od lekarzy pierwszego kontaktu będą honorowane tylko do końca stycznia.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: NFZ

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: