RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Ochotnicy do testów marsjańskich wystąp!

Publikacja: Czwartek, 21 czerwca (10:47) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Europejska Agencja Kosmiczna szuka chętnych do udziału w symulacji podróży na Czerwoną Planetę. Sześciu śmiałków spędzi 17 miesięcy, odciętych od zewnętrznego świata.

Ochotnicy będą mieszkać i pracować w odizolowanych połączonych ze sobą modułach ustawionych w centrum badawczym w Moskwie.

Gdy włazy zostaną zamknięte, jednym ich kontaktem z "Ziemią" będzie radiolinia - z odpowiednim, nawet kilkuminutowym opóźnieniem w komunikacji.

Naukowcy chcą zbadać, jakie może być zachowanie ludzi - i indywidualne i w grupie, podczas tak długiego odosobnienia.

Towarzyszyć mu będzie stan nieważkości, niewygoda, brak prywatności, ograniczony dostęp do rozmaitych produktów i sporo pracy.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: