RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Obywatelu schroń się sam

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Tylko co 20. mieszkaniec Dolnego Śląska - w razie zagrożenia- znalazłby miejsce w schronie. Takim potencjalnym zagrożeniem mógłby być - teoretycznie - szpiegowski satelita amerykański, którego szczątki spadną na Ziemię prawdopodobnie 6 marca. W samym Wrocławiu jest blisko 500 schronów, ale większość z nich nie spełnia podstawowych funkcji.

Nie ma w nich wody, prądu, nie działa wentylacja. Wszystko dlatego, że nie ma przepisów prawnych, które nakazywałyby zarządcom schronów utrzymanie w nich konkretnych standardów. Pewnie dlatego większość z nich jest w opłakanym stanie - bardziej bezpieczni możemy się czuć we własnej piwnicy.

Tagi: schron
Dalsza część artykułu pod materiałem video: