RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Oberstdorf chce zorganizować mistrzostwa świata w 2017 r.

Publikacja: Środa, 29 grudnia (18:22) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Niemiecki Oberstdorf będzie ubiegać się o organizację narciarskich mistrzostw świata w 2017 roku. Decyzję ogłoszono przed inauguracyjnym konkursem Turnieju Czterech Skoczni.

Oberstdorf dwukrotnie - w 1987 i 2005 roku - był gospodarzem mistrzostw świata. Niemcy starali się także o organizację MŚ w 2013 i 2015 roku, ale przegrali z włoską stacją narciarską Val di Fiemme oraz szwedzkim Falun.

Być może wśród kandydatów będzie Zakopane. W ostatnich miesiącach pojawił się pomysł, by stolica Tatr zgłosiła wspólną kandydaturę z Krakowem na 2017 lub 2019 rok. Pod Wawelem mogłyby się wtedy odbyć sprinty narciarskie.

Źródło: RMF24/PAP
Dalsza część artykułu pod materiałem video: