RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Obamomania ogarnęła Drezno

Publikacja: Czwartek, 4 czerwca (16:04) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Gorączkowa atmosfera panuje w Dreźnie, gdzie wieczorem wyląduje samolot z amerykańskim prezydentem. Barack Obama spędzi w Niemczech tylko jeden dzień, ale - jak donosi nasza korespondentka Monika Sędzierska - "obamomania" potrwa znacznie dłużej.

W niemieckich supermarketach można kupić np. „paluszki Obamy”, czyli mrożone kawałki kurczaka w sosie curry. Kto woli ostrzejsze smaki, zadowoli się z pewnością musztardą wyprodukowaną specjalnie na przyjazd amerykańskiego prezydenta do Drezna.

Dzieci wkrótce będą mogły bawić się naturalnej wielkości pluszowym pieskiem „Bo”. Największa niespodzianka czeka jednak niemieckich melomanów. Specjalnie przygotowywany jest bowiem musical pt. „Hope. Yes, we can”.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: