Sekundy, minuty, godziny wloką się niemiłosiernie przed każdym weekendem. Chcecie skrócić sobie to oczekiwanie - sięgnijcie po biurowe gadżety. Oto galerię iście bondowskich rekwizytów na wczesne piątkowe popołudnie w pracy.

Niecierpliwe czekanie na weekend może być przyczyną wielu groźnych - spór z kolegą z pracy a to, może doprowadzić nawet do eskalacji biurowego konfliktu. Wtedy nie pozostaje nam nic innego jak użyć zabawkowej biurkowej wyrzutni plastikowych rakiet:

Po instalacji w komputerze masz prawdziwe centrum dowodzenia. Możesz sterować wyrzutnią w każdym kierunku.

Ale trzeba być gotowym na kontratak z biurka sąsiada.

Helikopter ma zasięg 10 metrów.

A jeżeli to dla was za dużo - może po prostu zastrugajcie kolejny ołówek i spróbujcie nimi rzucić do traczy - kolejne 20 minut z głowy.

Czas się jednak dłuży. A w piątek to już w ogóle jest nie do zniesienia. Jesteśmy wtedy najmniej efektywni - ta teza nie potrzebuje żadnych naukowych badań. Wielu szefów żąda od nas jednak abyśmy pracowali jak najdłużej i jak najefektywniej. Wszyscy wiemy, że nawet jeżeli byśmy chcieli to w piątkowe popołudnie po prostu się nie da. Jak wytrwać?

Przede wszystkim przerwa. Ale jak to zwykle bywa przed zbliżającym się weekendem - 5cio minutowe przerwy trwają nawet pół godziny. Tylko, że jak zwykle w najmniej odpowiednim momencie...

Jest niestety ktoś kto swoim sokolim okiem wypatruje osób które nie oddają się pracy.

Teraz analizę mamy z głowy. Jednak do napisania pozostało jeszcze kilka maili do znajomych - czas nagli bo do końca pracy już tylko kwadrans. Jak przyśpieszyć pisanie? Postaw przy klawiaturze chomika, wsadź go do kółka i podłącz do komputera

Jadno jest pewne - chomik nie powoduje zwiększenia efektywności pracy w piątek.

Oby tylko szybkie pisanie nie sprawiło, że chomik będzie potrzebował długiego weekendu bardziej niż my.