Przed rokiem w mistrzostwach świata w Daegu Jamajczycy pobiegli dokładnie w takim samym składzie.
Po drugiej zmianie na prowadzeniu byli jeszcze Amerykanie, ale po trzeciej Yohan Blake oddał rekordziście świata na 100 i 200 m Usainowi Boltowi pałeczkę niemal równocześnie z rywalami. Pięciokrotny mistrz olimpijski po raz kolejny w Londynie pokazał klasę i doprowadził sztafetę na pierwszym miejscu, zapewniając sobie szósty złoty medal igrzysk w karierze.
Reprezentacja USA, która zakończyła rywalizację na drugim miejscu, wyrównała poprzedni rekord globu - 37,04. Po brąz, po dyskwalifikacji Kanadyjczyków, sięgnęła sztafeta Trynidadu i Tobago - 38,12.