RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Nowy Jork: Odbudowano budynek WTC 7

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

W Nowym Jorku oddano do użytku pierwszy wieżowiec zbudowany w pobliżu World Trade Center. 52-piętrowy budynek WTC 7 był ostatnim, który zawalił się po zamachu z 11 września 2001 r. i pierwszym, który został odbudowany. Stoi tuż obok miejsca, gdzie stały słynne dwie wieże.

Obiecaliśmy, że odbudujemy World Trade Center 7 i zrobimy to jak najlepiej. Poprosiliśmy o pomoc najsłynniejszych światowych architektów, inżynierów i wielu artystów. Połączyli oni swe siły i stworzyli budynek, który dziś uroczyście otwieramy - mówił odpowiedzialny za projekt Larry Silverstein.

Nowy budynek jest o 5 pięter wyższy niż oryginalne, zniszczone w 2001 r. World Trade Center 7.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: