System antyterrorystyczny zostanie zainstalowany między 30 a 60 ulicą. W tym rejonie znajdują się tak charakterystyczne punkty Nowego Jorku jak Grand Central Terminal czy Pennsylvania Station Miasto skorzysta z wynoszącej 24 miliony dolarów federalnej subwencji. Do budowanego systemu będą mogły zostać podłączone także prywatne kamery przy sklepach czy biurach. Monitoring poprawi też bezpieczeństwo w Nowym Jorku, a z tym nie jest najlepiej – mówią nowojorczycy:
Władze Nowego Jorku zapewniają, że system powstanie do 2011 roku.