RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Nowojorczyków problemy z prądem

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Około 100 tysięcy nowojorczyków z dzielnicy Queens musiało sobie radzić bez prądu – powodem powtarzających się awarii zasilania są silne upały. Zakłady energetyczne nie nadążają z zaspokojeniem większych niż zazwyczaj potrzeb.

Problemy trwają już od 6 dni i wiadomo, że jeszcze kilku dni potrzeba na uporanie się z nimi. Władze Nowego Jorku wspólnie z Czerwonym Krzyżem przygotowały awaryjny plan pomocy – osobom starszym mają być dostarczane posiłki i lód. W obawie przed przerwą w dostawach prądu ograniczono także kursowanie metra.

Z upałami zmagają się mieszkańcy wielu regionów Stanów Zjednoczonych. Zdarza się, że temperatura sięga tam 40 stopni Celsjusza.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: